Listeler

Yolculuğa Çıkmadan Önce İzlenmemesi Gereken Filmler

Yolculuğa çıkmadan önce izlenMEMEsi gereken filmlerden seçmelerle karşınızdayım…

  • Impossible


Gerçek olaydan uyarlanmış olması hiç hoş değil bir kere. 2004’te Tayland’da tatilde olan bir ailenin tsunamiye yakalanışı. Ben zaten rüyamda bir bunu bir de lavlar altında kalmayı çok görürüm. İzlemeseydim iyiydi…

  • Alive

 

Yine gerçek bir olaydan uyarlama. En çok bunlar ürkütüyor zaten. And Dağları’na düşen bir uçak ve birbirlerini yiyen insanlarla ilgili bildiğiniz üzere. Geçenlerde kuzenimle Afrika’ya yolculuk planları yaparken bu konuyu bolca gündeme getirdik. Kendisi söz verdi, böyle bir durum olursa ilk önce diğer yolcuları, sonra beni yiyecek :S

  • Hostel

 

Biliyorum, biliyorum pek başarılı bir korku filmi değil. Amsterdam’daki 3 turist “çok taş hatunlar var” yalanına kanıp Slovakya’da bir hostele gidiyorlar ve başlarına gelmeyen kalmıyor. Buradan çıkarmamız gereken sonuç her şeker tutana güvenmemek. Ben Belçika’da çalışırken bu filmi “bu ne beeee” şeklinde izlemiş, sonra Ardennes bölgesinde (ormanlık bölge) 10 kişi bir ev kiralamıştık. Aktivite olarak da terk edilmiş bir şatoyu ziyarete gitmiştik. Anlayacağınız özel mülke girmiş olduk heyecan olsun diye (Şaka anne, dikkat çeksin diye yazıyorum) Sonra biz orada deli deli dolanırken gençlerin bir takım oyunlar oynadıklarına dair izler bulmuş ve aniden beliren garip adamlar tarafından kovulmuştuk. Adamları görünce de hepimiz nereye saklanacağımızı şaşırmış ve aynı ağacın arkasına doluşmuştuk. Bizden iyi kurban olamazdı herhalde. Oradan uzaklaşırken hep bu filmi hatırlayıp “ehe ehe ne komik” demiş ama içten içe de “s*çtık galiba” şeklinde ürkmüştük. Gençlik işte.

  • Psycho

Bu bence feci bir korku filmi. İzleyeli seneler seneler olmuş,  tam hatırlayamıyorum. Aklımda kalanlar esas kadının araba yolculuğu sırasında bir otele girmesi ve duş sahnesi. Yaşım 12-13 civarıydı tahmin ediyorum, annemlerden gizli gece izlemiştim. TRT1’de korku filmi mi oluyordu düzenli acaba? Hatırlamıyorum. Ama korku filmi dağarcığım çok gelişmişti o sıralar. (Şaka anne) Neyse bu duş sahnesi 10 sene boyunca banyoya girer girmez etrafı kontrol etmeme neden olmuştur. Neyse ki tek başıma gezerken aklıma gelmedi valla, şimdi düşündüm, korktum yine. Bir banyoya bakıp geliyorum.

  • Blair Witch Project

 

Bu aslında klasik bir Amerikan korku filmi: Gençler ve kamp. Sanıyorum ki el kamerasıyla çekildiği için böyle başarılı oldu. 

  • Touristas

 

En büyük korkularımdan biri organ mafyasının eline düşmektir. Bu filmde organ morgan kalmıyor arkadaşlar. Saçmasalak bir film bana sorarsanız ama işte beni çok hassas noktamdan vuruyor.

  • Transsiberian

 

Transsibirya planları yaptığımı duyan bana bu filmi öneriyor. İzlemeyeceğiiiim. Bu böyle bilinsin. (Ama azıcık bir kısmına bakmış olabilirim.) Şirin suratlar arkasında yatan pis işler… Ama film bunlar tabii… (Kendini teselli ediyor)

  • Midnight Express

 

Türkiye çok tehlikeli arkadaşlar. Dikkat edin hapse girmeyin. Uyuşturucu sağlığa zararlı.

 

Daha çok film vardır tabii de, izlenMEMEsi gerektiği için izlemiyorum. Bir film vardı, kızcağız tek başına bir adaya düşüyordu ve bacağından kurtlar çıkıyordu. Başarılıydı ama adını hatırlamıyorum.  Otostop ve uçak filmleri say say tükenmez… Ancak “Amman Duygu bak şunu sakıııın izleME dediğiniz filmler varsa paylaşınız lütfen…

 

2 yorum

Tartışmaya katıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir